Przepis na ciasto bez pieczenia

Przepis na ciasto bez pieczenia

8 lipca 2021 Wyłączono przez admin

Wszystko, czego potrzebujesz, to pięć składników do szafki kuchennej i ten łatwy przepis na ciasto do gotowania bez gotowania

Masz dość kupowania drogiego ciasta dla dzieci tylko po to, aby wylądować w koszu? Samodzielne tworzenie kolorowych plastrów jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać i jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, jednocześnie sprawiając, że deszczowe popołudnie tkwi w domu bardziej zabawne.

Wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania partii, to kilka zszywek do szafki kuchennej, miska do mieszania, trochę ciepłej wody i nasz łatwy do naśladowania przepis na ciasto do zabawy.

Niektóre przepisy wymagają gotowania, ale odkryliśmy, że użycie ciepłej wody wiąże składniki, aby uzyskać odpowiednią konsystencję i elastyczność. Z tego samego powodu pominęliśmy również śmietankę z tatarem, którą można znaleźć w wielu innych przepisach na ciasto.

Nasz zespół rzemieślniczy zaleca przechowywanie domowej roboty ciasta w hermetycznym pojemniku w lodówce, aby zachować jego świeżość. Tylko pamiętaj, aby trzymać go poza zasięgiem zwierząt domowych, ponieważ może być toksyczny.

Przepis na ciasto

Będziesz potrzebować:

 • 2 szklanki mąki plus dodatkowe do posypania deski
 • 1 szklanka soli
 • 2 szklanki ciepłej wody
 • Barwnik spożywczy
 • 2 łyżki oleju roślinnego
 • 2 miski do mieszania
 • Drewniana deska do krojenia
 • Drewniana łyżka

Jak zrobić ciasto?

 1. Wymieszaj mąkę i sól w jednej misce, a wodę, olej i kilka kropli barwnika spożywczego w drugiej misce
 2. Do miski z mąką wlej mieszankę oleju, wody i barwnika spożywczego. Użyj drewnianej łyżki do wymieszania
 3. Posyp mąką drewnianą deskę do krojenia. Ułóż ciasto na wierzchu i ugniataj przez kilka minut, aż będzie gładkie i giętkie.
 4. Pozostaw do całkowitego ostygnięcia, a wtedy Twoja domowa ciasto jest gotowe dla małych rączek! Przechowywać w lodówce w hermetycznym pojemniku, aby zachować świeżość.