Miód na hemoroidy — czy pomaga i w jaki sposób rozpocząć stosowanie go?

Miód na hemoroidy — czy pomaga i w jaki sposób rozpocząć stosowanie go?

7 listopada 2022 Wyłączono przez ds_admin

Naturalne sposoby leczenia hemoroidów można wdrożyć jeżeli było to uzgodnione z odpowiednim lekarzem. Jest to dolegliwość na tyle poważna, że nie powinna być lekceważona. Najlepiej zgłosić się do lekarza już na początku choroby, ponieważ wtedy rokowanie jest o znacznie korzystniejsze. W jaki sposób produkty pszczele, jak np. czopki propolisowe, mogą być pomocne w leczeniu hemoroidów?

Czy miód pomaga w leczeniu hemoroidów?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o apiterapii, która wykorzystuje produkty pszczele. Wspomagają one zwalczanie wszelkich dolegliwości obejmujących narządy wewnętrzne, ale też tych skórnych albo infekcji. Wielokrotnie korzystając z nich można wspomóc leczenie także bardzo poważnych chorób. Tym samym produkty pochodzenia pszczelego są łagodne, a to powoduje, że nie wpływają negatywnie na organizm, a przedawkowanie ich jest niemożliwe.

Skutecznym domowym sposobem dającym efekty w leczeniu hemoroidów jest miód wraz z wszelkimiwieloma produktami mającymi go w swoim składzie, przykładem mogą być między innymi czopki propolisowe.

Powodem jest to, że miód przyspiesza on gojenie małych ranek oraz charakteryzuje się właściwościami bakteriobójczymi. Poza tym hamuje on rozwój bakterii odpornych na leki i antybiotyki. W efekcie miód można wykorzystać do przyspieszenia leczenia rozmaitych ranek oraz miejsc z infekcjami, ale też niektórych dolegliwości, które nie poddały się efektywnemu leczeniu farmakologicznemu.

Czopki propolisowe i nie tylko — naturalne metody leczenia hemoroidów

Jeżeli brak wyraźnych przeciwwskazań od lekarza dotyczących używania miodu pomocniczo przy leczeniu hemoroidów, możemy wykorzystać produkty pszczele na różne sposoby. Warto spożywać miód łącząc to z zastosowaniem go na zewnątrz, nakładając go w miejsce dotknięte chorobą.

Produkty pszczele i powstające z nich maści oraz okłady nim nasączone, a także czopki propolisowe mogą być zastosowane do wspierania leczenia trudno gojących się ran przy pojawiających się hemoroidach. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest smarowanie miodu na zmienione chorobowo miejsce około 2-3 razy dziennie (także w nocy), najlepiej nie zakrywać rany opatrunkiem. Gdy dolegliwości dotknęły głębszych warstw skóry, dobrym wyjściem będzie sięgnięcie po czopki propolisowe, które wielokrotnie pojawiają się w zaleceniach po operacjach usunięcia hemoroidów. W początkowym etapie zdarza się pieczenie bądź lekko zwiększony ból. Skóra właśnie tak reaguje na działanie miodu. Trzeba przeczekać tę chwilę, efekt kuracji pojawia się zazwyczaj już po upływie 2-3 dni. W takiej sytuacji kolejny raz powinniśmy wziąć pod uwagę zalecenia lekarza.