Poznaj olej z nigella sativa – dla zdrowia i lepszego samopoczucia

Poznaj olej z nigella sativa – dla zdrowia i lepszego samopoczucia

8 kwietnia 2023 Wyłączono przez admin

Myśląc o zdrowej diecie trzeba zająć się czarnuszką, która daje nam nasiona wykazujące sporo cech ważnych dla zdrowia. Częściej wykorzystuje się je jako uzupełnienie do potraw i produktów spożywczych, aczkolwiek są obecne także w branży wellness&beauty. Jakie posiada walory i na jakie problemy pomaga?

Czarnuszka – niezwykłe przymioty

Jednym z najczęściej używanych dodatków zdrowej diety wciąż pozostaje właśnie olej z czarnuszki. Wyróżnia go nieco goryczkowy posmak, lecz warto dodać go na listę najlepszych produktów . Wzbogacenie menu o niewielkie smoliste nasionka wiąże się z szeregiem pozytywów. Dobroczynne olej z czarnuszkowy jest do zdobycia od ręki – powinniśmy je spotkać w sklepach internetowych z artykułami eko lub w swojej aptece. Oferuje je także Marek Skoczylas, polecający w bogatym katalogu dużo suplementów i produktów wprost z natury, wspierających funkcjonowanie ludzkiego ciała.

Naturalny tłuszcz z nasion czarnuszki łagodzi wiele z kłopotów gastrycznych, pomaga także leczyć zmiany występujące na skórze. Przy wrzodach żołądka może być jednym z pierwszych produktów suplementacyjnych. Zawiera olejek eteryczny o wyjątkowych właściwościach. Najlepiej stosować produkty tłoczone na zimno, dlatego że zachowują wyraźnie więcej cennych witamin, produktów organicznych oraz zbilansowanej wartości. Warto wykorzystywać go również w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych i w przypadkach alergii.

Mamy prawdziwego sprzymierzeńca w walce o prawidłowe oddychanie i trawienie

Podczas problemów z katarem siennym pojawiają się środki antyhistaminowe, które powodują zjawiska uboczne, a olej z czarnuszki tego nie robi. Znany jest jako tradycyjny, szybki środek na zapalenie oskrzeli. A to dzięki olejkom eterycznym, które rozszerzają oskrzela. Dodatkowo wydzielina zalegająca drogi oddechowe zostaje szybciej zneutralizowana.

Olej czarnuszkowy może być niezwykle przydatny osobom zmagającym się z wieloma dolegliwościami z trawieniem. Działa wyciszająco przy stanach zapalnych powiązanych z żołądkiem, jelitem grubym i dwunastnicą. Regularne przyjmowanie tego płynnego skarbu zagwarantuje, że organizm okaże się chroniony przed niebezpieczną formą jednokomórkowca – helicobacter pylori. Można pamiętać również o wspomaganiu wątroby.