Jak wybrać bezpieczną pościel dla dziecka?

Jak wybrać bezpieczną pościel dla dziecka?

18 października 2022 Wyłączono przez ds_admin

Rodzice stoją przed wieloma wyborami, by stworzyć swoim maluchom bezpieczny rozwój. Potrzebne jest między innymi stworzenie komfortowego miejsca do spania z wygodnym łóżeczkiem oraz dobranie do niego odpowiedniej pościeli. Sprawdzony producent dzianin drukowanych pomoże w jej znalezieniu.

Pościel z wypełnieniem – czy jest warta uwagi?

Producent dzianin drukowanych ma w asortymencie wiele przeróżnych tkanin z efektownymi wzorami i fakturami, lecz na początku należałoby najpierw wybrać wariant z wypełnieniem albo bez. W pierwszej wersji kołdra i poduszka zawierają wypełnienie, co oznacza, że poszewki mają w środku ocieplenie. Stosuje się optymalną gramaturę wypełnienia, a w komplecie pościeli nie ma osobnych powłoczek. Najpopularniejszym rodzajem wypełnienia jest włóknina silikonowa, jest ona surowcem wykonanym z antyalergicznych włókien silikonowych, dzięki którym pościel jest miękka i puszysta. Pościel, która ma takie wypełnienie ma swoich wielbicieli, ale są też tacy, którzy za takim rozwiązaniem nie przepadają.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pościeli dla dziecka?

Producent dzianin drukowanych oferuje surowce wysokiej jakości, które doskonale nadają się do produkcji pościeli dziecięcej. Odpowiedni materiał pościeli będzie zapewniał maluchowi wygodę oraz komfort podczas snu. Nie zapominajmy, że skóra małych dzieci jest wyjątkowo delikatna oraz wrażliwa na wiele bodźców, zatem przygotowanie odpowiednich warunków do snu jest podstawą.

Materiał, z którego wykonana jest pościel, powinien być przewiewny, żeby dziecięca skóra miała zapewniony dostęp do świeżego powietrza, a zarazem umożliwioną wymianę gazową. Miękka oraz przyjemna w dotyku – taka musi być kołdra i poduszka dla dziecka, głównie z uwagi na wrażliwą skórę malucha, ale również po to, by zagwarantować mu komfortowe warunki do odpoczynku.

Jeśli nie chcemy, aby pranie pościeli było zbyt problematyczne najlepiej wybierać mniej wymagające tkaniny. Wszystkie te właściwości można przypisać roślinom włóknistym, które są regularnie używane przez przemysł tekstylny. Za najlepsze tkaniny na pościel dla dziecka uznaje się bawełnę, muślin, len oraz bambus.

Dzięki swoim właściwościom najczęściej stosowaną tkaniną jest bawełna, głównie dlatego, że jest oddychająca i delikatna dla skóry. Pościel z bawełny potrafi dopasować się do pory roku i pogody, dzięki temu będzie grzała zimą i chłodziła latem. Bawełna nie jest materiałem rozciągającym się, choć jest elastyczna. To doskonały wybór dla maluchów, a dowodem jej wysokiej jakości jest komfort, jaki zapewnia w czasie snu oraz nienaganny wygląd nawet przy regularnym praniu.